SNAPSGLAS, glas, hög spiralfot, troligen Sandö Glasbruk, 18/1900-tal.

228116. SNAPSGLAS, glas, hög spiralfot, troligen Sandö Glasbruk, 18/1900-tal.

Slipad kuppa, spiralformad luftspalt i benet.
Höjd 59 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 59 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 1 344