Rune Mields (född 1935), serigrafi, portfölj ”Polygons”, 1979. Portfölj med åtta geometriska kompositioner på lätt kartong, vardera signerad och daterad, samt redigerad som '56/80', 39x28cm (42x29.5cm). (8).