1 st kanna, höjd 12 cm.
1 st gräddkanna, höjd 8,8 cm.
5 st flata tallrikar, diameter 24 cm.
5 st djupa tallrikar, diameter 19 cm.
6 st assietter, diameter 18 cm.
Bruksslitage, repor. 2 st flata tallrikar med smärre nagg under brättet. Kanna med karackelyr samt invändig missfärgning.
1 st kanna, höjd 12 cm.
1 st gräddkanna, höjd 8,8 cm.