VASER samt SKÅLAR, 6 st, glas Vicke Lindstrand, Kosta, 1900-tal.

224792. VASER samt SKÅLAR, 6 st, glas Vicke Lindstrand, Kosta, 1900-tal.

Vas, med bubblor, LH1331, höjd 24,5 cm.
Vas, grön, LH1444, höjd 17 cm.
Skål, ljusgrön, LH1128/178, längd 10 cm.
Skål, grön, LH1128/75, längd 10 cm.
Skål, grön, LH1308/75, längd ca 11, höjd 5,5 cm.
Skål, "Platina", 2253/4, längd ca 16, bredd ca 11, höjd ca 6,5 cm.

Smärre slitage, bottennagg, bottenrepor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 230