SOFFA samt FÅTÖLJ, "Kardinal", IKEA, 1960-tal.

2237427. SOFFA samt FÅTÖLJ, "Kardinal", IKEA, 1960-tal.

Svart skinnklädsel på ben av betsad bok. Lösa djuphäftade dynor i sits och rygg. Soffans längd ca 210 cm, sitthöjd ca 38 cm. Fåtöljens bredd 90 cm, sitthöjd ca 38 cm.

Slitage och märken.30 Fläckar/fuktfläckar. Ställvis blekt klädsel. Någon ytlig skada i skinn.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 452