SKEPPSLAMPOR, 3 st, bl.a Wiska och Miletisch, 1900-tal.

2232724. SKEPPSLAMPOR, 3 st, bl.a Wiska och Miletisch, 1900-tal.

Taklampa i koppar och mässing märkt Wiska, höjd ca 33 cm. Vägg-/taklampa märkt Miletisch, diameter ca 22 cm. Vägg/taklampa, höjd ca 22 cm.

Slitage, ställvis anlupna. Senare el. Ej funktionstestade.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 424