PARTI KERAMIK, 8 delar, bl.a. figuriner. 1900-tal.

22205. PARTI KERAMIK, 8 delar, bl.a. figuriner. 1900-tal.

Figuriner, 5 st, England, 4 märkta Sylvac. Ägghöna, polykrom dekor. Parhundar. Höjd ca 8-28 cm.

Slitage. Parhundar med krackelyr.

Antal besök: 756