BÄGARE, silver, Jeremias Dahlén (1722-1736), Västerås. Vikt 400 gram.

2216662. BÄGARE, silver, Jeremias Dahlén (1722-1736), Västerås. Vikt 400 gram.

Avsmalnande midja på rund fot med äggstavsdekor. Invändigt förgylld. Höjd 19 centimeter.

Gravyr, mindre bucklor samt bruksslitage.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 304