SKULPTUR. Glas. Fiskar bland sjögräs. Möjligen Murano. Medföljer vas.
217252. SKULPTUR. Glas. Fiskar bland sjögräs. Möjligen Murano. Medföljer vas.
Skulptur i glas. Fiskar i sjögräs. Flerfärgad glasmassa. Grön, blå, röd och gul.
Höjd 17 cm.
Längd 23 cm.
Vas. Glas. Dekor av luftbubblor. Grön, brun, blå glasmassa.
Höjd 22 cm.
Diameter 6 cm.
Bruksskick.
Fiskfena med två nagg.
Stort avslag på sjögräs vid den blå fisken.
Höjd 17 cm.
Längd 23 cm.
Höjd 22 cm.
Diameter 6 cm.
Bruksskick.
Fiskfena med två nagg.