STIG LINDBERG. Figurin, "Springare", stengods, Gustavsbergs studio.

2167939. STIG LINDBERG. Figurin, "Springare", stengods, Gustavsbergs studio.

Målad svart dekor. Signerad "Stig L" samt med studiohanden. Längd 16 cm, höjd 14 cm.

Smärre ytslitage.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Auctionets samlade vårkvalitetsauktion 2022

Gör en kostnadsfri värdering!

Smärre ytslitage.

Stig Lindberg (1916–1982)

Tema

Antal besök: 982