LUKTDOSA, silver, rokoko, sk. "Hovedvandsaeg" Steen Wirthmani Brygman (1748-1785), Bergen, Norge. 1777.

2054380. LUKTDOSA, silver, rokoko, sk. "Hovedvandsaeg" Steen Wirthmani Brygman (1748-1785), Bergen, Norge. 1777.

Cicelerad dekor med blommor. Köra med bl.a. änglar. Invändigt förgyll. Gömma i botten. Höjd 60 mm. Vikt 31 gram.

Bruksslitage.

Tema

Auctionets samlade vårkvalitetsauktion 2022

Bruksslitage.

Tema

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 476