FLAKONGER, 3 st, i form av frukter, Vicke Lindstrand, Kosta, 1900-tal.

204316. FLAKONGER, 3 st, i form av frukter, Vicke Lindstrand, Kosta, 1900-tal.

Päron, etikettmärkt samt signerad Kosta LH 1712, höjd 10 cm.
Äpple, klarglas, signerad Kosta LH 1451, höjd 7 cm, höjd inklusive propp 10 cm.
Äpple, underfång, signerad Kosta, 96360, Lindstrand, höjd 7 cm.

Bruksslitage, avlagringar. Två av frukterna saknar propp.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 3 855