12 Vinglas, olikfärgade, Gullaskruf samt Skåne Glasbruk.
6 Grogglas, slipad dekor.
6 Ölglas, olikfärgade.
6 Vattenglas, blå glasmassa.
12 Vattenglas, olikfärgade.
Skål, röd glasmassa, diameter 21 cm.
Höjd 6 -20 cm.
Slitage. Enstaka nagg.
6 Grogglas, slipad dekor.
6 Ölglas, olikfärgade.
6 Vattenglas, blå glasmassa.
12 Vattenglas, olikfärgade.
Höjd 6 -20 cm.
Slitage. Enstaka nagg.