1991817. MATSERVIS, 79 delar, porslin, "Musselmalet", Royal Copenhagen.
Halvblond.
12 mattallrikar, #571,
12 förättstallrikar, #572,
12 desserttallrikar, #573,
18 assietter, #575,
Skål på fot, #513,
fyra uppläggningsfat/skål, #552, 531, 628 och 708,
11 kaffekoppar med fat, #756,
sockerskål med lock, #691,
gräddkanna, #522,
salt- och pepparströare,
4 smörfat, #504 samt såsbåt, #587.
Obetydligt ytslitage. Cirka en del med nagg. Cirka 23 delar andrasortering, cirka 6 delar tredjesortering.