SKULPTUR. Glas. Tjur. Färe-Marcolin. Ronneby Glasbruk.

198936. SKULPTUR. Glas. Tjur. Färe-Marcolin. Ronneby Glasbruk.

Signerad F M Ronneby Sweden.
Kristallglas med dekor i amestistfärgat glas.
Höjd 18 cm.
Längd 32 cm.

Färe-Marcolin startades av bröderna Josef och Benito Marcolin. Glashytta i Ronneby tillverkade konstglas under åren 1961–1991.

Nagg på ena hornet.
Repor i bottnen.

Gör en kostnadsfri värdering!

Signerad F M Ronneby Sweden.
Höjd 18 cm.
Längd 32 cm.

Nagg på ena hornet.
Repor i bottnen.

Antal besök: 8 430