TAKDEKOR/TAKPANNOR, 2 st, lergods, Kina, Ming, (1368-1644).

1982238. TAKDEKOR/TAKPANNOR, 2 st, lergods, Kina, Ming, (1368-1644).

Ornament av växtlighet, glaserade i gult, ca 40 x 26 x 8 cm.

Sprickor, nagg, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sprickor, nagg, slitage.

Antal besök: 337