SLEV, silver, Anders Johan Lignell (1806-1824/1842), Sundsvall, 1800-talets första hälft.

1981563. SLEV, silver, Anders Johan Lignell (1806-1824/1842), Sundsvall, 1800-talets första hälft.

Skaft av svarvat och svärtat trä. Skopa av silver. Längd ca. 42 cm.

Diffus årsstämpel. Slitage. Repor. Märken. Bär monogram.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 269