BØRGE MOGENSEN. Stolar, 6 st, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-tal, Sverige.

1963300. BØRGE MOGENSEN. Stolar, 6 st, "Öresund", Karl Andersson & Söner, 1900-tal, Sverige.

Stomme av ek. Sitts av sadeljord. Brännmärkta.
Rygghöjd ca 74,5 cm.
Sitthöjd ca 44 cm.

Slitage, fläckar, repor, sprickor, sadeljord med smärre skador.

Børge Mogensen (1914–1972)

Rygghöjd ca 74,5 cm.
Sitthöjd ca 44 cm.

Børge Mogensen (1914–1972)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Ort
Stockholm, Sverige
Placering
Golvyta 2
Antal besök: 1 084