MATSERVIS, 85 delar, porslin, Bing & Gröndahl.

1958540. MATSERVIS, 85 delar, porslin, Bing & Gröndahl.

Fjälldekor, guldkant.
11 mattallrikar, Ø ca 24,5 cm
11 djupa tallrikar, Ø ca 24 cm
19 stora assietter, Ø ca 21 cm
21 mindre djupa tallrikar, Ø ca 21 cm
1 större karott med lock och fat
1 mindre lockkarott
6 fat, Ø ca 16 cm
3 fat, Ø ca 14 cm
2 såsskålar
5 uppläggningsfat
2 uppläggningsskålar
4 små fat.

Bruksslitage, slitage på guldkanten. Smärre kantnagg på ett par delar kan förekomma.

Gör en kostnadsfri värdering!

Fjälldekor, guldkant.
11 mattallrikar, Ø ca 24,5 cm
1 mindre lockkarott
6 fat, Ø ca 16 cm
3 fat, Ø ca 14 cm
2 såsskålar
5 uppläggningsfat
2 uppläggningsskålar
4 små fat.

Antal besök: 588