1937950. TANDLÄKARSKÅP, Stilles, Stockholm, omkring 1900-talets mitt.
Vitrinöverdel med 2 hyllplan i glas.
Höjd 170 cm, bredd 60 cm, djup 40,5 cm.
Märken, fläckar, krackelyrer i färgen. Skada på undre dörr och stomme vid låset. Senare bemålat.
Nycklar saknas.