LINDAU & LINDEKRANTZ. stolar, "'Uprite M de lux", 4 st, formgivna av Börge Lindau & Bo Lindekrantz, formgivna 1984, stomme i förkromat stålrör, rygg och sits i kärnläder, staplingsbara, tillverkade för Lammhults.
1936260. LINDAU & LINDEKRANTZ. stolar, "'Uprite M de lux", 4 st, formgivna av Börge Lindau & Bo Lindekrantz, formgivna 1984, stomme i förkromat stålrör, rygg och sits i kärnläder, staplingsbara, tillverkade för Lammhults.
Höjd 83 cm, sitthöjd ca 45 cm.
Bruksslitage, repor, märken, torrsprickor och slitage på lädret.