SKÅL, stengods, Thailand 1400-tal. Från the Royal Nanhai Cargo.

1927772. SKÅL, stengods, Thailand 1400-tal. Från the Royal Nanhai Cargo.

Celadonglasyr. Diameter 23, höjd 10 cm.
Certifikat medföljer.

Nagg, sprickor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Certifikat medföljer.

Nagg, sprickor.

Antal besök: 600