BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets tidigare hälft.

1872455. BYRÅ, gustaviansk stil, 1900-talets tidigare hälft.

Dekorerad med inläggningar i olika träslag, beslag i gulmetall, skiva i svart sten. Längd ca 126, djup ca 47, höjd ca 78 cm.

Skador/lagningar och nagg i stenskivan. (delvis fastlimmad i byrån) Avslag, lösa dekordelar, borrhål i bakstycket, märken och slitage. Låst, nycklar saknas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 438