HÖRNSKÅP, allmoge, Dalarna, 1700-tal.

1858385. HÖRNSKÅP, allmoge, Dalarna, 1700-tal.

längd 88 cm, bredd 56 cm, höjd 100 cm.

slitage, skador, nyckel saknas.

Antal besök: 263