ULLA PROCOPÉ OCH RAIJA UOSIKKINEN. Kaffekoppar samt assietter, 14 delar, stengods, "Koralli", Arabia, Finland, 1980-tal.

1852844. ULLA PROCOPÉ OCH RAIJA UOSIKKINEN. Kaffekoppar samt assietter, 14 delar, stengods, "Koralli", Arabia, Finland, 1980-tal.

Sju koppar med fat, fatens dia. ca 12 cm. Koppar höjd ca 8 cm. Sju assietter, dia. 20 cm.

Ett extra kaffefat medföljer. Smärre bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 771