BRICKA samt PIPA, bl.a östasien, 1900-tal.

1852712. BRICKA samt PIPA, bl.a östasien, 1900-tal.

Glasad bemålad textil med dekor av rökande figurer, mått inkl. handtag ca 60 x 56 cm. Pipa av trä, silver och koppar, längd 38 cm.

Bruksslitage, märken. Delar saknas. Fläckar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 282