Kanin med lock. Handmålad fajans 1900-talets andra hälft.
Höjd 16 cm
Längd 25 cm
Bredd 12 cm.
Bruksslitage.
Höjd 16 cm
Längd 25 cm
Bredd 12 cm.
Bruksslitage.