VICKE LINDSTRAND. Vaser, ett par, keramik, Upsala-Ekeby, 1940-/50-tal, i form av snäckor, gulbeige glasyr.

1839665. VICKE LINDSTRAND. Vaser, ett par, keramik, Upsala-Ekeby, 1940-/50-tal, i form av snäckor, gulbeige glasyr.

Höjd ca 18, längd 17 cm.

Smärre slitage.

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 18, längd 17 cm.

Smärre slitage.

Vicke Lindstrand (1904–1983)

Antal besök: 710