1836132. TAKLAMPA, furu och textil, "Kvarnen", Erik Asmussen, Robygge AB, 1900-talets andra hälft.
Höjd 106 cm till tak
Diameter 74 cm.
Bruksslitage
2 vajrar har "sockerbitar" som stopp
Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.