GARNITYR, 3 delar, nyrenässans, 1800-talets slut.

1784617. GARNITYR, 3 delar, nyrenässans, 1800-talets slut.

Collier, ring samt ett par örhängen med skruvlås. Förgyllt silver med naturliga pärlor, granater och emalj. Hängets höjd ca 6 cm, kedjans längd ca 43,5 cm. Ringens storlek ca 18,25 mm. Örhängens höjd ca 2 cm.

Slitage, bortfall, ett örhänges lås är av.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 684