STOLAR, 4 st, troligen Lindome, 1800-tal.

1780823. STOLAR, 4 st, troligen Lindome, 1800-tal.

Bemålade. Genombruten rygg och kopplad benställning. Lös sits. Bredd 47 cm, sitthöjd ca 44 cm, total höjd ca 94 cm.

Slitage, märken, färgbortfall. Delvis maskstunget. Renoverade, bl.a senare målning och klädsel samt äldre förstärkningar.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Ort
Göteborg, Sverige
Placering
E
Antal besök: 81

Andra intressanta föremål