ILMARI TAPIOVAARA. "DOMUS", gungstol, Keravan Puuteollisuus Oy, björk, 1940-tal.

1763170. ILMARI TAPIOVAARA. "DOMUS", gungstol, Keravan Puuteollisuus Oy, björk, 1940-tal.

Sitthöjd ca 32 cm, bredd ca 60 cm
Stämplad KP för Keravan Puuteollisuus OY.

Blyertspåskrift undertill "Julen 1949"
Slitage, skavmärken.

Ilmari Tapiovaara (1914–1999)

Slitage, skavmärken.

Ilmari Tapiovaara (1914–1999)

Antal besök: 1 766