ILMARI TAPIOVAARA. "DOMUS", gungstol, Keravan Puuteollisuus Oy, björk, 1940-tal.

1763170. ILMARI TAPIOVAARA. "DOMUS", gungstol, Keravan Puuteollisuus Oy, björk, 1940-tal.

Sitthöjd ca 32 cm, bredd ca 60 cm
Stämplad KP för Keravan Puuteollisuus OY.

Blyertspåskrift undertill "Julen 1949"
Slitage, skavmärken.

Ilmari Tapiovaara (1914–1999)

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, skavmärken.

Ilmari Tapiovaara (1914–1999)

Antal besök: 4 956