1749402. WILLIAM WATTING. Bokhylla, Mikael Laursen A/S, Århus 1950-tal.
Ek och Teak, två sektioner. Längd ca 105x2, bredd ca 47x2, höjd ca 207 cm. 8 flyttbara hyllplan, längd ca 105, djup ca 22 cm vardera.
Märken, fläckar, missfärgningar och slitage.
OBS! Första bilden är en exempelbild på hyllan monterad och inte den faktiska hyllan.