GALLERSKÅL MED FAT, troligtvis England,1800-tal, flintgods.

1736760. GALLERSKÅL MED FAT, troligtvis England,1800-tal, flintgods.

Höjd ca 8,5, diameter 22 cm, fat med diameter ca 26 cm.

Krackelyr, sprickor, slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Krackelyr, sprickor, slitage.

Antal besök: 576