ALVAR AALTO. Pall, "X600", Artek, Finland, stämplad.

1732308. ALVAR AALTO. Pall, "X600", Artek, Finland, stämplad.

Stämplad Artek Aalto-design Made in Finland
Solfjäderformat benfäste.
Diameter ca 38,5 cm. Höjd 45,5 cm.

Slitage, stötmärken och repor. skador på ben.

Alvar Aalto (1898–1976)

Gör en kostnadsfri värdering!

Solfjäderformat benfäste.

Alvar Aalto (1898–1976)

Antal besök: 3 618