TALLRIKAR, 9 st, porslin, Kina, 1800-tal.

1732077. TALLRIKAR, 9 st, porslin, Kina, 1800-tal.

Polykrom dekor av blommor, fåglar och fjärilar.
9 tallrikar, diameter 18,5 cm. Snarlika.

Slitage. 2 tallrikar med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 428