FRUKTTALLRIKAR, 11 st, samt SKÅLFAT på fot, flintgods, "Ungersk majolika", Rörstrand.

1732064. FRUKTTALLRIKAR, 11 st, samt SKÅLFAT på fot, flintgods, "Ungersk majolika", Rörstrand.

11 tallrikar, diameter 18 cm.
Skålfat på fot, diameter 24 cm.

Skålfat krackelering samt gulnad. Bruksslitage. Krackelering. Smärre bortfall av guldkant. 1 fat med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

11 tallrikar, diameter 18 cm.

Antal besök: 565