WILHELM KÅGE. Lockurna, "Argenta", Gustavsberg.

1729958. WILHELM KÅGE. Lockurna, "Argenta", Gustavsberg.

Med dekor av fabeldjur samt blomster. Höjd ca 28 cm.

Ytslitage. Krackelyr. Grepen med smärre glasyrnagg samt lagning. Smärre limrester, möjligen från tejp.

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Wilhelm Kåge (1889–1960)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Ort
Göteborg, Sverige
Placering
2Vitrin
Antal besök: 179

Andra intressanta föremål