BENGT EDENFALK. Vas, "Thalatta", Skruf, signerad.

1727807. BENGT EDENFALK. Vas, "Thalatta", Skruf, signerad.

Dekor av figurer. Signerad "Edenfalk Skruf. Vasen med ytterdiameter 15,5, höjd 18 cm.

Bruksslitage, repor. Nagg/krossmärke på vasens nederkant.

Bengt Edenfalk (1924–2016)

Bengt Edenfalk (1924–2016)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Ort
Göteborg, Sverige
Placering
1Vitrin
Antal besök: 287