TAKKRONA, Murano, Italien, 1900-tal.

1726188. TAKKRONA, Murano, Italien, 1900-tal.

Dekor av blommor och blad. Sex elektrifierade ljusarmar. Märkt. Diameter ca 70 cm, höjd ca 105 cm.

Delar saknas, renoverad och kompletterad, skador och nagg. Gulnande limrester. Ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 817