Dekor av blommor och blad. Sex elektrifierade ljusarmar. Märkt. Diameter ca 70 cm, höjd ca 105 cm.
Delar saknas, renoverad och kompletterad, skador och nagg. Gulnande limrester. Ej funktionstestad.