BØRGE MOGENSEN. dagbädd, Fredericia Stolefabrik, formgiven 1958.

1724767. BØRGE MOGENSEN. dagbädd, Fredericia Stolefabrik, formgiven 1958.

Stomme av ek. Pikerade plymåer i rygg och sits. Märkt med etikett. Längd ca 195 cm.

Slitage. Repor och märken. Fläckar.

Børge Mogensen (1914–1972)

Børge Mogensen (1914–1972)

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Antal besök: 621