SPARBÖSSA, Musse Pigg, Saalheimer & Strauss, Tyskland ca. 1930-36.

172307. SPARBÖSSA, Musse Pigg, Saalheimer & Strauss, Tyskland ca. 1930-36.

Litograferad plåt. Höjd ca. 17,5 cm.

Slitage, rost, bucklor. Tak saknas. En pigg för att fästa taket saknas.
.

Nycklar saknas.

.

Nycklar saknas.

Antal besök: 6 833