TIMO SARPANEVA & TAPIO WIRKKALA. Glasservisdelar, 36 delar, huvudsakligen "Kalinka" och "Niva", Iittala.

Tio grogg-/ölglas (höjd 13,5 cm), sju vinglas (11 cm) och åtta små whiskeyglas (7 cm) ur serien "Kalinka".

Tre whiskeyglas (9 cm), två cocktailglas (12 cm) samt fem snapsglas (ca 7 cm) ur "Niva".

Skål på fot (14 cm), "Kekkerit".

Smärre bruksslitage. Cirka två delar med nagg.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans

: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Föremålsnr
1682772
Antal besök: 331