Målad. Sju lådor. Längd 102. Bredd 64. Höjd 90 cm.
Hårt bruksslitage. Färgbortfall. Torrsprickor. Fläckar. Skador. Borrhål. En låda med senare fäste. Flera lådor sitter fast. En låda med avsågad sarg.