1642328. EN REPRODUKTION GEORGE III STIL GILTWOOD OCH GESSO MARGINELL VÄGGSPEGEL.
med ett ägg och tunga yttre kant och en inre kant av blomhuvud fyllda ovaler, 81.5cm bred x 55.5cm djup.
Generellt gott skick, typiskt slitage på förgyllning, särskilt på hörnen, märken och repor, färg stänkte på bakbrädet.