SKÅLFAT samt 4 ASSIETTER, porslin, Kina, 1700-tal.

1641431. SKÅLFAT samt 4 ASSIETTER, porslin, Kina, 1700-tal.

Dekor i underglasyrblått, Ø 11-22 cm.

Sprickor, nagg, lagningar, slitage.

Tema

Herman Fogelins hem och ateljé

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Antal besök: 888