BESTICK, 34 delar, silver, Christian Hammer, Stockholm, 1800-talets senare hälft.

1611746. BESTICK, 34 delar, silver, Christian Hammer, Stockholm, 1800-talets senare hälft.

Vapendekor, ätten Tersmeden
6 skedar, längd 22 cm
6 gafflar, längd 21 cm
6 knivar, längd 26 cm
6 skedar, längd 19 cm
10 skedar, längd 14,5 cm

Totalvikt ca 1990 gram.

Märken och slitage, glapp mellan blad och skaft på ett par knivar, knivblad ej silver.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vapendekor, ätten Tersmeden
6 skedar, längd 22 cm
6 gafflar, längd 21 cm
6 knivar, längd 26 cm
6 skedar, längd 19 cm
10 skedar, längd 14,5 cm

Totalvikt ca 1990 gram.

Antal besök: 416