1611508. BORDSPENDYL, urtavlan märkt Hans Westman, Stockholm, omkring år 1800.

Förgyllt och bronserat skuret trä i form av fabeldjur och ekkvistar. Pendel finns. Bredd 36 cm, höjd 37 cm.

Slitage, krackelyr, förgyllningsbortfall, smärre skador. Delvis renoverad och kompletterad. Lagningar. Ej funktionstestad.

Nyckel/nycklar finns.

Nyckel/nycklar finns.

Föremålets betalsätt

BetalkortBankgiroBanköverföring

Leverans: Ange din plats

Ange din plats för att se transportalternativ och priser.

Göteborgs Auktionsverk
Ort
Göteborg, Sverige
Placering
G (Entre)
Föremålsnr
1611508

Om auktionshuset

Namn
Göteborgs Auktionsverk AB
Momsnr
SE556587-970601
Org.nr
556587-9706
Telefon
031-7047700
Adress

Värmlandsgatan 2
413 28 Göteborg
Sverige

Läs mer om auktionshuset.

Antal besök: 542