BORDSPENDYL, urtavlan märkt Hans Westman, Stockholm, omkring år 1800.

1611508. BORDSPENDYL, urtavlan märkt Hans Westman, Stockholm, omkring år 1800.

Förgyllt och bronserat skuret trä i form av fabeldjur och ekkvistar. Pendel finns. Bredd 36 cm, höjd 37 cm.

Slitage, krackelyr, förgyllningsbortfall, smärre skador. Delvis renoverad och kompletterad. Lagningar. Ej funktionstestad.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 894