BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, silver, oidentifierade stämplar 17-1800-tal.

1602855. BRÄNNVINSSKEDAR, 2 st, silver, oidentifierade stämplar 17-1800-tal.

En sked med runt skedblad och svagt avsmalnande vridet skaft med kulaslutning, 1700-tal. Längd 14 cm.
En sked med ovalt skedblad och delvis vridet skaft med rik dekorer av figurer, 1800-tal. Längd 18 cm.

Åldersrelaterat slitage, repor, bucklor, lagningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 964