TAKLAMPA, glas och mässing, 1900-talets mitt.

1600552. TAKLAMPA, glas och mässing, 1900-talets mitt.

Randig med frostad och klarglas.
Höjd på kupa ca 27 cm, längd med kabel ca 64 cm
Diameter ca 28 cm.

Ett kantnagg. Fungerade vid katalogiseringstillfället. Ingen funktionsgaranti lämnas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Diameter ca 28 cm.

Antal besök: 566